Av.Müslüm Erçetin

Adalet topaldır, ağır ağır yürür, fakat gideceği yere ergeç ulaşır.
Ancak geciken adalet de adaletsizliktir.

 


  

"GÖREVİMİZİ YAPARKEN KİMSEYE, NE MÜVEKKİLE, NE HAKİME, HELE NE DE İKTİDARA TABİİZ. BİZİM AŞAĞIMIZDA KİŞİLERİN VARLIĞI İDDİASINDA DEĞİLİZ. FAKAT HİÇBİR HİYERARŞİK  ÜST DE TANIMIYORUZ. EN KIDEMSİZİN, EN KIDEMLİDEN VEYA İSİM YAPMIŞ OLANDAN FARKI YOKTUR. AVUKATLAR ESİR KULLANMADILAR, FAKAT EFENDİLERİ  DE OLMADI." 
                                                                                                MOLİERAC                ERÇETİN 
         HUKUK BÜROSU


      İLETİŞİM BİLGİLERİ 

Osmaniye Mah. Mine Sok.
Emre Konutları A Blok
K:3 D:14 34146

Bakırköy-İstanbul


Tel : 0 (212) 621 54 54
Fax    0 (212) 621 54 55
Mail : avukat@muslumercetin.av.tr

İLETİŞİM BİLGİLERİ SADECE RANDEVU İÇİNDİR.
TELEFON YA DA MAİL YOLU İLE KESİNLİKLE DANIŞMA HİZMETİ VERİLMEZ.
LÜTFEN ISRAR ETMEYİNİZ.

Özgeçmiş:
10.05.1969 tarihinde Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde doğan Av.Müslüm ERÇETİN sırasıyla 1979 yılında İstanbul Fındıkzade İlkokulu,  1985 yılında İstanbul Davutpaşa Lisesi  ve 1992 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 02.12.1993 tarihinde 33843 sicil numarası ile Türkiye Barolar Birliği'ne ve 18840 sicil numarası ile İstanbul Barosu'na kayıtlı avukat olarak göreve başladı. Halen İstanbul, Bakırköy, Osmaniye Mah. Emre Konut A Blok No:4 D:14 adresindeki Erçetin Hukuk Bürosunda faaliyet yürütmektedir. Av.Müslüm Erçetin ayrıca İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku ana bilim dalında yüksek lisans çalışmalarını da devam ettirmektedir.

Faaliyet Alanları:
Mesleğe 1994 yılında 900 üyeli bir kooperatifin Hukuk Müşaviri olarak başlayan Av.Müslüm Erçetin, şimdiye kadar birçok Kooperatifin ve kooperatif üyesinin hukuk müşavirliği görevini devam ettirmiş ve  her tür kooperatif davalarında uzmanlaşmıştır.

Ayrıca 2000-2004 yılları arası bir kooperatifin Yönetim Kurulu Başkanlığında bulunmuş, iskan ve kat mülkiyeti işlemlerini tamamlayarak ferdi tapuların dağıtımını gerçekleştirmiştir. Av. Müslüm ERÇETİN bunun yanı sıra halen aşağıda yazılı dallarda faaliyet yürütmektedir.

 • Kooperatifler,
  (Sürekli Hukuk müşavirliği ve münferit davalar)
 • Kentsel Dönüşüm Danışmanlığı
   
 • Anonim, Limited Şirketler
  (Sürekli Hukuk müşavirliği ve münferit davalar)
   
 • Gayrimenkul uyuşmazlıkları
  (Şufa, İzalei Şüyu, Kamulaştırma, Müdahalenin Men'i, Tapu Tescil ve İptal davaları)
   
 • İnşaat Hukukundan Doğan Davalar.
   (Kat Karşılığı İnşaat Sözleşmeleri, İşveren- Müteahhit-Arsa Maliki arasındaki uyuşmazlıklar)
   
 • Kat Mülkiyeti Kanunundan Doğan Uyuşmazlıklar,
  (Profesyonel Yöneticilik, Sürekli Hukuk Müşavirliği, Kat Maliklerinin Kendi Arasında ve Yönetim Arasındaki Uyuşmazlıklar)
   
 • Kira  Alacağı ve Tahliye Davaları,
   
 • Haksız Rekabet, Markaya Tecavüz, Marka İptali Davaları,
   
 • Mirasçılık Belgesi Alınması, Miras Paylaşım Sözleşmeleri,
   
 • İdari İşlemlerin İptali, Göreve İade, Tam Yargı Davaları,
   
 • Vergi Davaları,
   
 • İş Hukukundan Doğan Davalarda İşçi ve İşveren Vekilliği
  (Kıdem, İhbar Tazminatları, Hizmet Süresi Davaları)
   
 • Boşanma ve Mal Rejimi Davaları,
   
 • Trafik Kazalarından Doğan Ceza ve Tazminat Davaları,
   
 • Marka ve Patent Vekilliği:
  Av.Müslüm Erçetin halen T.C.Patent Enstitüsü Başkanlığı nezdinde Marka ve Patent vekilliği yetkisine de haiz olup; marka-patent, danışmanlık, tescil ve koruma hizmeti de sunmaktadır.
                                 


  "Yaptığı İş, İnsanlığın Üzerinde Titrediği Adalete Yardım Olan Genç Türk Avukatı! Mesleğini Sev, Yalnız Sevmekle Kalma, Böyle Bir Mesleğe Mensup Olduğun İçin Gurur Da Duy. Çünkü Sevilecek Ve Gurur Duyulacak Kadar Asil Ve Güzeldir. Bu Mesleği Sevmeyen, Kalbinde Onun Mukaddes Ateşi Yanmayan, Asil Ruhlu Olmayan, Mesleği Bir Tezgahtar, Bir Tefeci. Bir Lonca Esnafı Gibi Günlük Rızkı İçin Yapan, Mesleğin Asil Heyecanını Duymayan Adam, İyi Bir Avukat Değildir Ve Olamaz. Haklı Gördüğü Bir İhtilafı Adalet Huzurunda, Hasis Ve Sefil Duygulardan Uzak, Hakkın Ve Vicdanının Emrinden Başka Hiçbir Emir Dinlemeyerek İlmin, Kanunun Ve Medeni Cesaretin Verdiği Bir İmtiyazla Müdafaa Eden Ancak Öyle Bir Adamdır Ki, Memleketine, Mahkemelere, Muhitine, Müvekkillerine Ve Hatta Hasmına Sevgi Ve Saygı Telkin Edebilir. Öyle Bir Adam! Ki, Yalnız Doğru Söyler Ve Her Söylediği Söz Doğru Görülür"

  Ali Haydar Özkent
  Avukat
  İstanbul Barosu Umumi Katibi (1887-1961)